Przytulny dom jednorodzinny – Kraków

dnia

Jasne, proste, nieskomplikowane wnętrze powstało na przedmieściach miasta. Przestrzeń miała być przede wszystkim funkcjonalna, wygodna oraz praktyczne. Paleta kolorystyczna została maksymalnie uproszczona. Kolor drewna pojawiający się we wnętrzu również jest jasny, nieprzytłaczający.

Salon, kuchnia, jadalnia, komunikacja stanowią część otwartą. Centralne miejsce zajmuje kominek, który oddziela salon od kuchni. Meble są wykonane w całości z MDF-u lakierowanego białego o matowym wykończeniu. Ściany mają kaszmirowy, ciepły odcień. Wszystkie tkaniny korespondują z kolorystyką ścian i stanowią ramę dla dużych okien. Centralnym elementem skupiającym uwagę jest kanapa o oryginalnym, nowoczesnym kształcie.

Sypialnia w kolorach beżu i bieli jest bardzo przytulna. Białe lamelki oraz tkaniny stanowią dodatkowy element wyciszający. Spokojny charakter pomieszczenia został przełamany elementami w kolorze pastelowego, ciemnego niebieskiego. Praktycznym rozwiązaniem jest garderoba. Wejście od strony sypialni stanowią przesuwane, lustrzane drzwi.

W łazienkach konsekwentnie zastosowano kolory bieli i drewna. Płaszczyzny zostały zakomponowane w taki sposób, aby stanowiły harmonijną całość. Funkcjonalność podnosi ergonomiczne rozmieszczenie ceramiki oraz urządzeń łazienkowych. Szuflady i szafki do przechowywania są łatwo dostępne.

Pokój gościnny łączy w sobie funkcje okazjonalnego miejsca do spania oraz wygodnego miejsca pracy. Duża ilość regałów pozwala na swobodne przechowywanie dokumentów. Od strony wejścia w zabudowie znalazła swoje miejsce szafa ubraniowa oraz zamykane szafki.