Nowoczesny projekt domu – Kraków

dnia

Na niedużej powierzchni powstał projekt o ciekawej nowoczesnej, funkcjonalnej formie. Założeniem było to, że dom jest przeznaczony dla rodziny czteroosobowej z małymi dziećmi. Rozwiązania miały zapewnić praktykę użytkowania.

Kuchnia jest wąska i długa. Zaproponowaliśmy optyczne skrócenie tej przestrzeni przez odpowiedni dobór kolorystyki mebli i przez rozmieszczenie kolorów tak aby tworzyły duże zwarte bryły geometryczne.

Zabudowa z wysokimi kominami oraz z wejściem do spiżarki są w kolorze białym. Część szafek dolnych oraz przestrzeń między szafkami jest w kolorze grafitowym. Grafitowe wykończenie otrzymała również ściana wykonana z lamelek przy której stoi stół.

Pas szafek wiszących na średnim poziomie jest w okleinie drewnopodobnej w kolorze naturalnego dębu. Pas tego koloru znajduje się na blacie stołu. Całość wygląda lekko i efektownie. Podłoga w jasnym popielatym kolorze, w połysku również powiększa przestrzeń.

Kolorystyka salonu jest kontynuacją kolorystyki z kuchni. Drewniana podłoga, dębowa wprowadza ciepło do wnętrza. Kolor ten przechodzi na całą powierzchnię ściany telewizyjnej. Akcentem kolorystycznym jest tutaj grafit. Możemy go zaobserwować w pasie zabudowy kominka, na szafce przy RTV, na poziomej, długiej szafce pod TV oraz na obszernej komodzie w części jadalni. Oświetlenie jest proste w formie, nowoczesne, minimalistyczne.

Sypialnia to mała, przytulna przestrzeń. Na podłodze znajduje się wykładzina z miękkim włosiem. Kolor szary koresponduje z szarą kolorystyką tynku dekoracyjnego znajdującego się na ścianach od strony wejścia oraz od strony RTV.

Za zagłówkiem łóżka znajdują się lamele w kolorze dębu. Na przeciwległej ścianie płyta meblowa w tym samym kolorze. Meble uzupełniające są w kolorze bardzo ciemnego grafitu.

W komunikacji przy kuchni podłoga jest ta sama w polerze, jasna, szara. Dodatkowo przestrzeń powiększa lustro za szafką podwieszaną. Strefowo dla zaakcentowania eksponowanych miejsc nad meblami zostały umieszczone lampy. Są to proste, minimalistyczne tuby.

W wiatrołapie ze względów praktycznych została zmieniona podłoga na ciemno-szarą. W tym pomieszczeniu również pojawiły się lamele, w kolorze ciepłego dębu. Wiatrołap jest dość duży i ma sporą powierzchnię sufitu. Żeby dobrze go doświetlić zastosowaliśmy obniżenie ze szczeliną w kształcie litery L. Znajdują się tam lampy wbudowane z możliwością kierunkowego ustawienia oświetlenia.