Restauracja Hotelu Reymont – Łódź

Restauracja znajduje się na parterze trzygwiazdkowego hotelu Reymont. Wnętrze zostało gruntownie wyremontowane i dostosowane do stylowego charakteru obiektu. Uwagę przykuwają tu oryginalne sztukaterie na suficie, które zostały odrestaurowane i mogą cieszyć dawną świetnością.

Cała powierzchnia sufitu została pokryta stiukiem. Rozety pozostały matowe. W każdej rozecie znajduje się szklany żyrandol o bardzo oryginalnym kształcie.

Po jednej stronie pomieszczenia znajduje się duża ilość bardzo wysokich okien, stały się one również elementem dekoracyjnym wnętrza. Ich wielkość została podkreślona tkaninami w ciemnym kolorze wina. Ponieważ okna wychodzą na dość ciemny dziedziniec i przez to pomieszczenie również jest ciemne powstał pomysł umieszczenia luster na przeciwko każdego okna. W ten sposób wnętrze nabrało przestrzenności i zostało równomiernie doświetlone. Wszystkie lustra są wykończone sztukaterią gipsową wykonaną na zamówienie.

Bardzo ciekawym elementem restauracji są wydruki wielkoformatowe przedstawiające dawną Łódź. Wydruk w tym charakterze został umieszczony na froncie bufetu barowego.

Kolorystyka krzeseł została dopasowana do koloru ścian. Na podłodze został zachowany oryginalny parkiet, został on wycyklinowany i polakierowany.