Targi Warsow Home 2021

Targi Warsaw Home dedykowane są do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz oraz klientów indywidualnych. W ramach wydarzenia odbyło się pięć imprez targowych: Warsaw Home Furniture (Selected Furniture i Selected Design), Warsaw Home Textile, Warsaw Home Light, Warsaw Home Kitchen oraz Warsaw Home Build dla wystawców z branży budowlanej, wykończeniowej, a także łazienkowej i instalacyjnej.

Hasło tegorocznego wydarzenia brzmiało „Reunion”. Świat się zmienia a całe społeczeństwo razem z nim. Warsaw Home 2021 powstało z myślą o spotkaniu z drugim człowiekiem, który jest inspiracją, dzięki któremu istniejemy. Ponowny kontakt z nim otwiera przed nami nowe możliwości. Reunion ma symbolizować również zmiany, na które jesteśmy gotowi i które nie mogą odbyć się bez udziału wszystkich uczestników świata designu, architektury i sztuki. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian.

Oglądając aneksy wystawiennicze targów obserwujemy znakomite rozwiązanie, które stanowią przytulne kąciki w poszczególnych pomieszczeniach, zapewniające prywatność w domowej przestrzeni. Choć wcześniej używane były głównie do czytania lub poufnych rozmów, współcześnie znakomicie sprawdzą się jako odseparowane miejsce pracy.

Na targach można było zaobserwować różnorodność form i zestawień kolorystycznych. Wszystkie prezentowane są w bardzo przytulnym kontekście. Wzornictwo jest bardzo przemyślane i dopracowane. Nie ma przypadkowości, każdy element prezentowanej kompozycji jest ważny.

Niepowtarzalną atmosferę w domu tworzy oświetlenie. Może być minimalistyczne, oszczędne ale zawsze w ciekawej formie. Oświetlenie powinno spełniać kilka funkcji w zależności od strefy użytkowania. Nawet najprostsze wnętrze może nabrać ciekawych kształtów i barw jeśli włączymy odpowiednie lampy.