Dom jednorodzinny Kraków-Mogilany

Dom jednorodzinny powstał w miejscowości Mogilany. Niewielka przestrzeń parteru i piętra została funkcjonalnie zaprojektowana.

Klatka schodowa łącząca parter z piętrem jest minimalistyczna. Poręcze zostały wykonane z metalu, wszystkie elementy są pomalowane na czarny kolor.

Oświetlenie wiszące w postaci czarnych tub nawiązują do rytmicznego układu poszczególnych części barierek. Na ścianach bocznych, na całej wysokości umieszczone zostały drewniane lamelki w kolorze ciepłego brązu.

Na podłodze, na piętrze w komunikacji, zostały zastosowane płytki wielkoformatowe. Zabezpieczają one powierzchnię przed zniszczeniem przez zwierzęta domowe. Wszystkie ściany zostały pomalowane farbą zmywalną oraz tynkiem dekoracyjnym.

Na ścianie frontowej komunikacji znajduje się struktura beton-art z wytłoczonym motywem roślinnym. Po obu stronach motywu kwiatowego umieszczone zostały lustra. Przestrzeń centralna podświetlona jest dwoma reflektorkami o kierunkowym ustawieniu oświetlenia.

Podłogi na parterze wykończone zostały płytkami o strukturze drewna. Blaty oraz część szafek wiszących jest w podobnym kolorze co podłoga. Fronty szafek dolnych oraz wąskich górnych mają kolor ciepły szary. Zabudowa wysoka z lodówką jest w okleinie drewnianej. Nad blatem roboczym znajdują się płytki o praktycznym marokańskim wzorze.

Salon stylistycznie nawiązuje do kuchni oraz komunikacji. Meble tapicerowane są w kolorze szarym. Detale takie jak nogi krzeseł, stolik, lampy są wykonane z czarnego metalu.

Wszystkie ściany sypialni zostały wykończone tynkiem dekoracyjnym białym o strukturze betonu. Zabudowa meblowa jest masywna i znajduje się po obu stronach ścian szczytowych. W części środkowej mebli znajduje się wnęka na telewizor. Nad łóżkiem od strony zagłówka miejsce znalazły szafki z podświetleniem ledowym. Wszystkie fronty są lakierowany na kolor ciepły szary.

Umieszczenie dużego okna w łazience zobligowało ustawienie elementów wyposażenia. Z lewej strony okna znajduje się kabina prysznicowa, pod oknem z prawej strony asymetryczna wanna. Po lewej stronie znajduje się obszerna, podwieszana umywalka.