Dom jednorodzinny Kraków-Zwierzyniec

Ekskluzywne wnętrza nie muszą być zimne. Wystarczy kilka akcentów w postaci drewna i całość wygląda elegancko i przytulnie. Inwestorzy zamówili dwa warianty: zimy bez dodatków drewnianych oraz z drewnem. Ostatecznie został wybrany ten drugi, ponieważ dom w przyszłości będzie użytkowany również przez dzieci.

Podłoga ze względów praktycznych jest wyłożona płytkami wielkoformatowymi. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na zastosowanie ogrzewania podłogowego na dużej powierzchni.

Wszystkie ściany, podwieszenia sufitów poryte są farbą o jasnym kolorze. W części środkowej w salonie na suficie zastosowano napinany sufit w kolorze białym. Bryłę sufitu przełamują podświetlenia ledowe oraz lampy wiszące w kształcie dużych kręgów.

Akcentem kolorystycznym jest tu drewno, szarość i czerń. Elementy te pojawiają się w miejscach równoważących geometrię salonu oraz aneksu kuchennego. Całość jest bardzo praktyczna i przestronna. Schody stanowią centralny element dekoracyjny, zostały umieszczone na wprost kominka, przy kuchni.Stopnie schodów zostały wykonane z drewna, pod każdym stopniem znajduje się oświetlenie ledowe.

Łazienka główna stanowi kontynuację kolorystyki parteru. Płytki marmurowe z żyłką przeplatają się z drewnem i czarnymi akcentami płytek za umywalką. Okrągłe, podświetlone lustra, umywalki stanowią stylowy dodatek do tego pomieszczenia. Wolnostojąca wanna nadaje łazience lekkości. Wszystkie powierzchnie są lśniące, polerowane przez co łazienka staje się przestrzenna.