Dom jednorodzinny Brodnica

Dom z poddaszem użytkowym miał być praktycznie i funkcjonalnie zaprojektowany. Elementem przewodnim wybranym przez inwestorów był ciepły, naturalny dąb. Podłogi na parterze zostały wykonane w tyn kolorze. Ze względów praktycznych wybrane zostały płytki.

W łazience, na ścianie przy toalecie, zastosowano lamelki. Pojawiają się one również nad zabudową geberitu i stanowią element akcentujący wnętrze. Na ścianie na wprost wejścia znajduje się lustro pionowe. Ceramika jest nowoczesna, minimalistyczna. Drugie, okrągłe lustro przełamuje przestrzeń nad umywalką.

Kuchnia, salon, jadalnia stanowią wspólną przestrzeń. Kuchnia znajduje się we wnęce za klatką schodową. Meble w kuchni stanowią układ litery C. Część środkowa zajmuje wysoka zabudowa mieszcząca piekarnik oraz mikrofalę. Prawa i lewa strona została przeznaczona na blat roboczy. Salon i jadalnia mają kształt prostokąta. W części jadalni znajdują się duże narożne okna tarasowe.

Podłoga na parterze zaproponowana została z płytek w kolorze naturalnego dębu. We wnętrzu znajduje się minimalna, konieczna do funkcjonowania ilość mebli. Schody zostały wykończone drewnem lakierowanym na biało. Oświetlenie przestrzeni klatki schodowej stanowią paski ledowe wpuszczone w zabudowę na ścianach.

Łazienka na piętrze zachowała kolorystykę z parteru. Ściany, podłoga oraz zabudowa wnęki są w kolorze białym. Akcent stanowi płytka drewnopodobna ułożona w jodełkę oraz czarne zabudowy za wanną, toaletą oraz szafka pod umywalką. Przestrzeń jest dobrze doświetlona. Strefowo pojawia się oświetlenie ledowe, punktowe oraz wiszące. Dodatkowe doświetlenie stanowi duże okno dachowe.

Sypialnie na piętrze są również minimalistyczne. Urozmaiceniem przestrzeni są tapety znajdujące się na eksponowanych ścianach. Na ścianach pojawiają się również nowoczesne elementy w postaci lamelek oraz pikowania. Pikowane panele zabezpieczają ściany przed brudzeniem. Panele oraz tkaniny ocieplają proste, surowe wnętrza.