Hotel, Restauracja i Sala bankietowa – okolice Golubia-Dobrzynia

Aranżacja wnętrza Hotelu***, Restauracji i Sali bankietowej oraz projekt elewacji obiektu „Złota Podkowa” we Wrockach, okolice Golubia-Dobrzynia

Elewacja

Budynek otrzymał ciepłą kolorystykę elewacji. Ma ona charakter elegancki i spokojny. Rozbudowana forma dachu w kolorze ceglastym została zrównoważona przez boniowania i kamień. Boniowania dodatkowo stają się elementem łączącym poszczególne okna, które w części starej budynku nie zostały wymienione. Bardzo praktycznym elementem akcentującym główne wejście do restauracji i hotelu jest piaskowiec. Wyróżniającym się elementem obiektu są ciemne, drewniane balustrady.

Restauracja

Wnętrze zmieniło charakter na bardzo elegancki. Obniżenia sufitu odwracają uwagę od małej wysokości pomieszczenia. Restauracja może być wykorzystywana również jako sala bankietowa na mniejsze uroczystości. Kolorystyka wnętrza nawiązuje do kolorystyki elewacji. Założeniem było stworzenie ciepłego wnętrza.

Antresola

Antresola powstała poprze znaczne podniesienie dachu. Zabieg ten pozwolił również na powstanie dodatkowych pokoi na piętrze i uzyskanie przejścia pomiędzy częścią hotelową a salą bankietową. Drewniane belki są elementem dekoracyjnym i dzielą sufit segmentami. Belki nawiązują do drewnianych zewnętrznych balustrad budynku. Przestrzeń antresoli jest miejscem wypoczynku.

Schody na antresolę

Klatka schodowa jest miejscem wyróżniającym się na sali bankietowej. Schody zostały wykonane z kamienia. Pod każdym stopniem znajduje się oświetlenie ledowe. Balustrady zostały wykonane ze szkła, na szkle naklejono naklejki z motywem roślinnym, który pojawia się również w innych miejscach budynku i stanowi przewodni motyw dekoracyjny.

Sala bankietowa

Kształt sali bankietowej i jej wysokość sprawia że pięknie prezentują się w niej zarówno stoły okrągłe jak i prostokątne.

W części środkowej sufitu, w kształcie wycinku koła umieszczone zostało oświetlenie tzw. gwieździste niebo. Jest ono bardzo efektownym elementem dekoracyjnym tworzącym nastrój sprzyjający relaksowi.

Na ścianie na wysokości balustrady na ścianach przebiega pas tynku dekoracyjnego z motywem roślinnym. Pas ściany został pokryty tynkiem o nazwie Sahara. Dodatkowo motyw na ścianie został podświetlony od dołu światłem ledowym.

Komunikacja

Komunikacja sali bankietowej stanowi również przedsionkiem łazienek. Ściany korytarza zostały pokryte tynkiem dekoracyjnym z motywem roślinnym. Między dwoma pasami tynku dekoracyjnego zostały wklejone poziome pasy luster. Kinkiety podkreślają elegancki charakter tynków na ścianach, ich światło uwydatnia strukturę i połysk efektów dekoracyjnych.

Pokój hotelowy

Pokoje hotelowe są bardzo przytulne. W każdym z nich zastosowano na ścianach tapetę z eleganckim, klasycznym wzorem. Na podłodze znajdują się wykładziny. Pokoje zostały bardzo starannie wykończone z dbałością o detale tkanin w oknach, oświetlenia, mebli.

W łazienkach zastosowano płytki z delikatnymi dekorami. Kolorystyka kafli jest neutralna i pasuje do aranżacji pokoi.

Przed i po

Zdjęcia wykonane przed remontem i rozbudową pokazują jak bardzo może zmienić się charakter budynku w zależności od zastosowanych materiałów.

Konsultacje

W trakcie trwania remontu nasz projektant prowadzi konsultacje na każdym etapie. Wszystkie elementy są uzgadniane na miejscu budowy w oparciu o wcześniej wykonane rysunki wykonawcze. Użyte kolory i materiały wykończeniowe są uzgadniane w oparciu o wzorniki.