Hotel Tatar – Rawa Mazowiecka

Hotel Tatar – Rawa Mazowiecka

Sala konferencyjna i łazienki

„Tatar” to obiekt hotelowo-konferencyjno-bankietowy. Obecnie wszystkie remontowane pomieszczenia otrzymały nowoczesny wygląd i kolorystykę. Dominuje tu szarość i ciepły beż. Akcentem jest drewno drzwi i mebli w rudym odcieniu. Układ kafli jest prosty, nowoczesny. Zastosowana seria płytek to Masto Bianco i Masto Grys firmy Paradyż. Elementem dekoracyjnym jest mozaika szklana.

Pomieszczenia sal konferencyjnych są bardzo niskie i z tego względu na sufitach zamontowano lustra. Jest to świetny efekt podwyższający pomieszczenie. Oświetlenie zostało zamontowane bezpośrednio na lustrach. Materiał wykorzystanym do pokrycia podłóg są panele o dużej klasie ścieralności.

Projekt łazienek Hotelu Tatar w Rawie Mazowieckiej. Łazienki zostały poddane gruntownej zmianie.
Hol łazienek został podzielony na dwie części, jedna część należy do toalety damskiej, druga do męskiej.
Przy suficie pojawiły się obniżenia z oświetleniem LEDowym.
W części pomieszczeń zostały wywołane również wnęki z pionowym oświetleniem LEDowym.
Kolorystyka mebli pod umywalkami została dopasowana do już istniejących drzwi które nie podlegały wymianie.

W łazienkach zastosowano płytki firmy Paradyż Masto Bianco oraz Masto Grys. Płytki zostały tak ułożone aby ich wzór łączył się we wszystkich pomieszczeniach i stanowił jedną całość. Wszystkie zabudowy oraz blaty pod umywalkami zostały obłożone tymi samymi płytkami. Jako dekor została użyta mozaika szklana.
Oświetlenie LEDowe wydobywa cały urok mozaiki, która po podświetleniu mieni się i nadaje
wnętrzom elegancji. Po przebudowaniu łazienka dla niepełnosprawnych stała się na tyle że można było w niej umieścić wygodny przewijak.

Zmianie aranżacji uległa również sala restauracyjna. Materiałem wykończeniowym użytym w tej sali jest gipsowa imitacja piaskowca połączona z lustrami oraz ciepłą kolorystyką.
Piaskowiec został umieszczony w podświetlonej wnęce oraz na części ścian. Na ścianach pojawiły się wklejane lustra w kształcie poziomych pasów. Zabieg ten optycznie powiększa mały kącik dając złudzenie obecności drugiego pomieszczenia.

W sali konferencyjnej remontowi zostały poddane wszystkie ściany, podłoga, sufit oraz instalacje. Pozostałe piony zostały wykorzystane do dekoracji w postaci podświetlonych wnęk wyłożonych imitacją piaskowca. Ponieważ pomieszczenie było bardzo niskie na sufitach oraz ścianach pojawiły się duże płaszczyzny wklejanych luster.
Pod lustrami na ścianach pojawiły się płyty meblowe które zabezpieczają ściany przed uszkodzeniem podczas stawiania wózków i stołów kateringowych. Kolorystyka podłogi została dopasowana do drzwi które nie podlegały wymianie.

Podciągi konstrukcyjne w naturalny sposób podzieliły salę na trzy części. W części środkowej znajdują się na suficie wklejone lustra oraz plafon ze szklanymi soplami. W dwóch częściach skrajnych sali znajdują się dwupoziomowe obniżenia sufitu.
W każdym obniżeniu znajduje się oświetlenie punktowe. W części środkowej po jednym plafonie z soplami kryształowymi.
Poprzez zastosowanie dużej ilości luster sala została optycznie powiększona, podwyższona i doświetlona.