Sala bankietowa – Sieradz

Zdjęcia z Sali Bankietowej w Błaszkach (okolice Sieradza).

Sala bankietowa

Sala bankietowa jest bardzo bogata w detale architektoniczne, sztukaterię, rozety, kolumny. Wszystkie te elementy miały stworzyć efekt przepychu. Ze względu na układ filarów podtrzymujących strop powstały formy na suficie i podłodze na planie koła. Stopniowane obniżenia koła maskują instalacje klimatyzacji, wentylacji.

W centralnej części koła znajduje się napinany sufit w kolorze bordowym. Oprócz bogato zdobionego żyrandola w części centralnej koła znajduje się oświetlenie typu gwieździste niebo.

Na ścianach znalazły zastosowanie płytki piaskowca, na ich tle umieszczono kinkiety z kryształowymi elementami zdobniczymi.

Komunikacja

Komunikacja utrzymana jest w ciemnych kolorach. Sufit podkreślony został sztukaterią. Na suficie znajduje się oświetlenie umieszczone w kwadratowych kasetonach. Na ścianach fragmentami zostały wklejone kryształowe lustra. Podłoga wykończona została polerowanymi kaflami, w kolorze brązu i beżu.

Łazienki

Kafle w łazience są bardzo eleganckie ich wzór nawiązuje do trawertynu, część z nich jest beżowa a część w kolorze brązu. Blaty pod umywalkami zostały wykonane z czarnego, polerowanego kamienia. Kontrastujące z blatem białe umywalki i srebrne chromowane baterie wyglądają bardzo ekskluzywnie. W toaletach zastosowano  kafle czarne, beżowe i mozaikę szklaną.

Sufity tak jak na sali bankietowe i w holu wykończone są sztukaterią.

Apartament

Apartament jest duży i przestronny. Znalazły tu zastosowanie tapety, tynki dekoracyjne, duże wzory. Dominująca kolorystyka to czerń i biel. Łazienka od pokoju oddzielona jest luksferami. W łazience znajduje się wanna z hydromasażem, duża umywalka. Pomimo ograniczonej kolorystyki wnętrze jest przytulne.

Elewacja

Ze względu na pełne bogatych ornamentów wnętrza elewacja również zaakcentowana jest sztukaterią i kamieniem. Wyróżnia się ona na tle delikatnego beżowego koloru elewacji. Swoją uwagę zwracają kute, metalowe barierki i lampy stojące doświetlające podjazd.