Kolory jesieni we wnętrzach

Zmiana pory roku inspiruje do zmian w naszych wnętrzach. Jesień pozwala na duży wybór kolorystyczny i szerokie dopasowanie dodatków aby stworzyć przytulny nastrój, który jest poszukiwany w sezonie jesiennym.

Jesienne kolory to nie tylko ciepłe brązy, złote ugry, pomarańcze czy świetliste żółte odcienie. To cała gama odcieni beży, szarości, burgundów, fioletów, granatów i popieli. Połączenia tych kolorów tworzą nastrojowe wnętrza a dodatki i akcenty kolorystyczne rozświetlają wnętrza.

Dodatki w barwach jesieni na pewno uprzyjemnią chłodne dni. Sięgnijmy zatem po koce, zasłony, pościel, poduszki, obrusy, serwetki, dywany, donice, figurki, ręczniki z jesiennymi wzorami. Te małe elementy przyczynią się do dużej zmiany naszego wnętrza.

Najprostsze elementy jak: poduszka w ciepłym, pastelowym odcieniu burgunda, biały, włochaty pled, klimatyczna świeca i już robi się bardzo przyjemnie i przytulnie we wnętrzu nawet jeśli akcentujemy tylko parapet okienny.

Nie bójmy się również sięgać po chłodne odcienie granatów, szarości, brązów. Klasyczne meble można łączyć z nowoczesnymi. W tym przypadku loftowy stolik jest świetnym uzupełnieniem klasycznej sofy umieszczonej w pastelowym wnętrzu o niebieskich odcieniach.

W pomieszczeniu o stonowanych barwach warto dodać akcent kolorystyczny o barwie przeciwnej. Pozwoli to na uzyskanie oryginalnego charakteru i wydobędzie atuty tej kolorystyki. Żółte kwiaty w jesiennym nieco przygaszonym kolorze przyciągają wzrok. Ich forma kontrastuje z całością i skupia na sobie uwagę.

Powyższa propozycja jest dla odważnych osób, które nie boją się zagrać kolorystyką i formą nie tylko w tkaninach, które można sezonowo zmieniać, ale także ze ścianami czy formą dodatków. Sypialnia jest bardzo przytulna. Ściana za zagłówkiem łóżka jest formą graficznego obrazu, który wchłania tył łóżka. Dominują tu szarości i brązy, akcentem kolorystycznym są srebrne dodatki. Ciepłe światło lampy w organicznej formie, wykonanej z wikliny wprowadza jesienny, nostalgiczny klimat.

Jesień do wspaniały okres, który może nas inspirować do zmian we wnętrzu.