Łazienka w męskim stylu

dnia

Każdą łazienkową przestrzeń można zaprojektować tak, żeby była funkcjonalna ale także żeby była z charakterem. Projekt łazienki w domu jednorodzinnym powstał na niedużej, wydzielonej przestrzeni z innego pomieszczenia. Mimo niewielkich rozmiarów wydobyliśmy z tego wnętrza sto procent wyrazistości i wygody codziennego jej użytkowania. Założeniem było aby była to typowo męska łazienka stąd ciemna kolorystyka. Postawiliśmy na grafit, czerń. Powierzchnia płytek imituje surowy beton.

Ciemne grafity zestawiliśmy z rysunkiem drewna, które dodaje łazience elegancji, ociepla ją lekko i rozjaśnia. Kontrast czerni i grafitu z naturalnym kolorem drewna sprawia, iż wnętrze to całe lata będzie zachwycać swoim klimatem, nie będzie się nudzić. Małe przestrzenie wymagają optycznego powiększenia, dlatego nad umywalką zamontowaliśmy duże lustro podświetlone ledem od spodu. Dobraliśmy całkowicie przeszklony prysznic bez brodzika. Dodatkowo wzmocniliśmy ten efekt poprzez zamontowanie mebli i sprzętów łazienkowych z połyskiem, jak chociażby szafka pod-umywalkowa oraz biała ceramika łazienkowa.

Proste, geometryczne kształty, minimalizm, łatwo zmywalne powierzchnie oraz podwieszone muszla wc i szafka sprawiają, iż łazienkę taką można w prosty i szybki sposób sprzątać, co jest bardzo istotne w przypadku ciemnych wnętrz. Prezentowana łazienka to idealna propozycja dla singla, mężczyzny ceniącego sobie najnowsze trendy, które jednak nie wyjdą szybko z mody oraz osoby, która takim wnętrzem pokazuje swój własny charakter.