Nadmorski apartament w stylu Hampton

Nasze nadmorskie apartamenty coraz częściej pojawiają się w aranżacjach w stylu Hampton. Sopockie wille idealnie nadają się, aby wykorzystać ten rodzaj wykończenia. Nazwa stylu nawiązuje do nazw East Hampton i Southampton, do miejscowości we wschodniej części Long Island. Styl Hampton swoje cechy zaczerpnął z wyglądu eleganckich, letnich domów. Możemy tu znaleźć zestawienie niewymuszonej elegancji z luksusem. Wnętrze może być przytulne lub bardzo eleganckie, w ciepłych lub chłodnych odcieniach. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Prezentowane wnętrze jest w chłodniejszej kolorystyce, ale w przytulnej odsłonie.

W całym mieszkaniu wykorzystano przytłumione, rozbielone, zgaszone, delikatne kolory. Akcentem kolorystycznym jest tutaj turkus oraz zieleń. Duże okna zdobią piękne, białe shuttersy. Przytulności sypialni nadaje wykładzina, miękkie tkaniny oraz tapicerowany zagłówek łóżka.

Łazienka również utrzymana jest w bardzo lekkiej, jasnej kolorystyce. Szafki w oryginalnym kobaltowym kolorze zostały przykryte marmurowym blatem z bardzo delikatną szarą żyłką. Konsekwentnie w tym wnętrzu akcentem kolorystycznym jest turkus. Pojawił się on w przyciągających wzrok dodatkach. Szkło w kolorze turkusowym ożywia wnętrze.

Kuchnia biała, ponadczasowa z perłową, drobną mozaiką między szafkami. Blaty również kamienne z szarym akcentem żyłki. Zamiast ciężkiej zabudowanej kuchni pojawiła się lekka przestrzeń z półkami. Zgodnie ze stylem Hampton w oknach w żadnym z pomieszczeń nie ma zasłon. Okna są odkryte i pięknie doświetlają wnętrza rozproszonym światłem.