Wygodny dom dla dwojga

dnia

Planując nieduży dom należy wziąć pod uwagę funkcjonalność wnętrz oraz tak dobrać powierzchnię, aby była maksymalnie wykorzystana. Wybierając dom dla dwóch osób trzeba pomyśleć o wspólnych potrzebach oraz tych indywidualnych. Ważny jest także jego układ funkcjonalny, czyli rozkład i ilość pomieszczeń. Wybierając projekt domu o określonej wielkości, warto zastanowić się nad tym czy daje on możliwość spędzania wolnego czasu w sposób, jaki lubimy. I czy jesteśmy pewni, że będziemy w nim zawsze mieszkać we dwójkę.

Kompromisem okazała się w tym domu kolorystyka. Oboje inwestorzy byli przekonani do wnętrz w jasnych kolorach, praktycznych, ponadczasowych. Postawiliśmy na białe powierzchnie przełamane ciepłym kolorem drewna.

Minimalistyczne wnętrza z dużą otwartą kuchnią spełniły oczekiwania domowników. Wyspa wykorzystywana jest do przygotowywania posiłków ale również jako pomocnik do stołu. Stół zestawiony z wyspą zajmuje mniej miejsca i jest wygodną alternatywą na co dzień. Część pomieszczenia została wykorzystana na miejsce wypoczynku. Ściana telewizyjna została graficznie podzielona na płaszczyzny o kształtach geometrycznych, które dodatkowo podświetlone są ledami. Na ścianie frontowej znajdują się duże okna tarasowe wychodzące na ogród.

W domu oprócz sypialni głównej znajduje się jeszcze jedna sypialnia gościnna. W każdej sypialni zaproponowaliśmy obszerne szafy do przechowywania ubrań, wygodne łóżka. Akcentami graficznymi podkreślającymi indywidualny charakter pokoi są tapety.