Nowoczesne, białe wnętrza, pełne światła

dnia

Dom zamieszkany był od dziesięciu lat, wymagał już jednak remontu. Gruntownych zmian podłóg, mebli, powinien również nabrać charakteru i przytulności, której mu brakowało. Właścicielka zdecydowała się na jasną kolorystykę połączoną z ciepłym odcieniem koloru drewna, naturalnym dębem oraz na wprowadzenie dodatków w kolorze złota. Dom posiada dużą przestrzeń otwartą, którą stanowi hol, jadalnia oraz salon, brakowało tu spójności. Pierwszym zabiegiem, który pozwolił to uzyskać to wprowadzenie jednolitej podłogi na całej przestrzeni. Drugi to pomalowanie wnętrz na jednolity ciepły odcień bieli. Ten kolor sam w sobie wydobywa faktury.

Wszystkie sufity we wnętrzach zostały obniżone. Zaproponowaliśmy w nich wnęki z oświetleniem wbudowanym, tak aby poszczególne strefy zostały dobrze doświetlone. W pomieszczeniach nie brakuje również oświetlenia dekoracyjnego, wprowadzającego nastrój, zachęcającego do odpoczynku.

Biała kuchnia jest bardzo przytulna. Sprawiają to przeszklone, podświetlone szafki w kolorze śmietankowym, ze złotymi uchwytami krawędziowymi. Zestawiliśmy je z drewnianym, dębowym blatem oraz płytkami o wzorze marmuru. Podłoga jak w innych pomieszczeniach zostały ułożona w jodełkę, co dodaje wnętrzu charakteru, półmatowa powierzchnia podłogi, pięknie odbija światło.

Łazienka na parterze domu jest mała, jej przeznaczenie jest do codziennego użytku oraz okazjonalnie dla gości. Kolorystyka złota, faktury kamienia oraz drewna została tu zachowana. Pomieszczenie mimo niewielkich rozmiarów jest funkcjonalne i jasne.