Projekt-dom jednorodzinny Brodnica

Dom jednorodzinny w Brodnicy powstał z myślą o funkcjonalnej przestrzeni dla czterech osób. Parter składa się z wiatrołapu, małej łazienki gościnnej oraz otwartej przestrzeni, którą stanowi kuchnia, salon oraz jadalnia. Dom został tak usytuowany na działce aby do pomieszczeń zintegrowanych wpadało jak najwięcej światła.

Koncepcja zawiera ciepłą kolorystykę, dużo powierzchni drewnianych. Wnętrze jest stonowane, wszystkie kolory są pastelowe. Akcenty kolorystyczne pojawiają się w bardzo małej ilości.

Łazienka jest nieduża. Dodatkową przestrzeń pod schodami wykorzystano na kabinę prysznicową . Płytki na podłodze współgrają kolorystycznie z lamelkami na ścianach. Pomiędzy kabiną prysznicową a lamelkami znajduje się pionowe lustro. Optycznie otwiera ono przestrzeń. Oprócz lustra naklejonego na ścianę, nad umywalką znajduje się okrągłe lustro podświetlone ledem. Światło to uwydatnia fakturę lamelek i sprawia, że wnętrze staje się przytulne.

Sypialnia jest minimalistyczna, bardzo stonowana, harmonijna i spokojna. Na ścianie centralnej za telewizorem umieszczona została tapeta z motywem kwiatowym. Tapeta ma fakturę betonu, bardzo delikatnego. Na jego tle znajduje się motyw kwiatu wielkoformatowego.

Sypialnia dziecięca jest odbiciem kolorystycznym całego domu. Pokój został zaakcentowany tapetą i dodatkami w kolorze turkusowym. Na tapecie znajduje się motyw piłki, która jest elementem personalizującym to pomieszczenie. W tym pomieszczeniu zastosowano przy suficie obniżenie z oświetleniem ledowym. Równoważy on dość ciężki element architektoniczny jakim jest skos od strony łóżka.