Rezydencja Leśna – Tarnobrzeg

Aranżacja wnętrz i elewacji obiektu hotelowo bankietowego „Rezydencja Leśna” w Łoniowie okolice Tarnobrzega.

Sala bankietowa

Sala bankietowa złożona jest z czterech części, każda z części jest innej wysokości.Dla uzyskania lepszej proporcji całego pomieszczenia część środkowa została obniżona o metr. Poszczególne wzory sufitu mają również optycznie ją skrócić. Boczne niskie nawy są obniżone tylko po obrysie, w ten sposób całość uzyskała spójny zrównoważony charakter.

Sala taneczna

Niewielkie pomieszczenie w budynku po dobudowaniu holu łączącego go z salą bankietową zostało zaadoptowane na salę taneczną. Pomieszczenie to pełni również funkcję sali konferencyjnej i małej kameralnej sali bankietowej. Ze względu na małą wysokość zastosowano tu oświetlenie w formie plafonów. Światło plafonów może zmieniać kolory. Ze względów praktycznych ściany zostały pokryte tynkiem zmywalnym-Micanto.

Apartament

Apartament to połączenie dwóch pomieszczeń. Może pełnić w obiekcie funkcje samodzielnego mieszkania jak i ogólnodostępnej przestrzeni dla większej liczby osób. Funkcjonalna kuchnia pozwala na przygotowanie posiłków, część wypoczynkowa na komfortowy relaks. Elementy wyposażenia z uwagi na dużą eksploatację zostały wybrane w wersji ekonomicznej.

Hol

Hol budynku został powiększony przez połączenie części na podwyższeniu z korytarzem. Schody i obniżenia sufitu zostały tak zaprojektowane aby zmienić charakter pomieszczenia na bardziej elegancki. Elementem dekoracyjnym, który ma w tym pomieszczeniu przyciągać uwagę są podświetlane schody oraz rozety wkomponowane w układ kafli.

Komunikacja

Długi korytarz został podzielony wzorem posadzki na segmenty przedzielone rozetami. Pasy na ścianach optycznie zniekształcają perspektywę długiego pomieszczenia. Przestaje on mieć charakter typowego korytarza.

Łazienka hotelowa

W łazienkach hotelowych została wykorzystana seria płytek Sorenta/Sorro firmy Paradyż. Płytki nadają wnętrzu ciepłego charakteru. Wybrany dekor  nadaje łazience elegancji i w subtelny sposób przełamuje układ kafli.

Hotelowe SPA

Do hotelowego SPA wykorzystane płytki Amiche/Amici firmy Paradyż. Klasyczna kolorystyka sprzyja relaksowi. Światło w tym wnętrzu jest delikatne i nastrojowe. Na wyposażeniu jest wanna z hydromasażem, sauna sucha, sauna mokra, pomieszczenie do masażu, a także sala treningowa.

Palarnia

Palarnia obecnie jest bardzo powszechnym pomieszczeniem przy obiektach hotelowych. Prezentowane pomieszczenie ze względu na niewielkie wymiary optycznie zostało powiększone lustrami naklejonymi na ścianę. Na ścianach zastosowano tapetę w ciemnym kolorze o wzorze nawiązującym do stylu Glamour. Czarne skórzane sofy i hokery dodatkowo wzmacniają charakter całości.

Biuro

Niezbędnym pomieszczeniem w obiekcie hotelowo-bankietowym jest pomieszczenie obsługi klienta. W tym pomieszczeniu zaprezentowano efekt optycznego obniżenia pomieszczenia. Ściany do wysokości okna są zabudowane w podcięciu zabudowy znajduje się oświetlenie ledowe. Dodatkowo zastosowano średniej szerokości sztukaterię zamontowaną przy suficie. Klasycznego charakteru nadaje wnętrzu tapeta w pionowe, grube pasy. Na wyposażeniu znajdują się skórzane, tapicerowane kanapy i ciemne meble gabinetowe.

Elewacja

Bardzo prosty, duży budynek o charakterze bloku zyskał wygląd rezydencji poprzez zastosowanie kolorystycznego podziału ścian i zastosowaniu eleganckiej sztukaterii i boniowań na narożnikach budynku. Kolorystyka jest bardzo delikatna i świetnie wpisuje się w parkowy układ zieleni otoczenia. Wszystkie sztukaterie ze względu na wymiary i układ okien zostały wykonane na zamówienie.