Apartament na osiedlu Tobaco Park w Łodzi

Tobaco Park to budynek z XIX-go wieku. Ta pięciokondygnacyjna budowla powstała w 1875. Był to budynek dawnego Polskiego Monopolu Tytoniowego, później Łódzkiej Wytwórni Papierosów. Osiedle Tobaco Park znajduje się u zbiegu ulicy Kopernika, Alei Mickiewicza i Alei Włókniarzy w Łodzi. Osiedle powstało w wyniku rozbudowy XIX wiecznego pofabrycznego budynku. Mury z czerwonej cegły zostały połączone z nowoczesną architekturą XXI wieku. Większość apartamentów i loftów uzyskało wnętrza o równie nowoczesnym charakterze. W jednym z budynków powstał hotel.

W prezentowanym apartamencie umieściliśmy materiały o najwyższej jakości. Na podłodze znajduje się dębowy parkiet ułożony w jodełkę oraz włoskie gresy o fakturze betonu. W łazience zastosowaliśmy płytki z kolekcji Macieja Zienia Paris Odeon. Sufit został w całym mieszkaniu pokryty białym stiukiem, część ścian pokrywa tynk dekoracyjny o fakturze surowego betonu. W aneksie kuchennym znajduje się praktyczna farba tablicowa. Wszystkie tynki dekoracyjne to produkty włoskie.

Białe lakierowane na wysoki połysk meble ładnie komponują się z nowoczesnymi drzwiami które zostały wykonane na zamówienie. Ich forma jest lekka i prosta. Dodatkowym wyróżniającym je akcentem jest opaska drzwiowa z panelem montowanym do sufitu. Zamki są w drzwiach magnetyczne, zawiasy chowane. Klamki również różnią się od standardowych, prezentowane na zdjęciach mają ukryte rozety. Apartament został ocieplony pięknymi kolorowymi i oryginalnymi tkaninami szytymi na zamówienie. Widać również akcent kolorystyczny w kolorze niebieskim.