Szczecinek Pizza&Gelato

dnia

W Szczecinku powstała zaprojektowana przez nas restauracja Pizza&Gelato. Lokal mieści się w zabytkowej kamienicy przy głównej ulicy biegnącej do rynku miasta. Skomplikowany układ ścian został zmodyfikowany. Na jednej z nich zaprojektowano duże witryny okienne. Okna wykonano z czarnych profili. Szyba została podzielona na prostokątne pola. Tak samo podzielone są lustra oraz ściana między wnętrzem restauracji a miejscem przygotowywania lodów recepturowych.

Wszystkie elementy wyposażenia mają charakter loftowy. Na suficie zainstalowano lampy na czarnych, metalowych stelażach. Drewniane stoły z metalowymi podstawami oraz dopasowane do nich metalowe krzesła. Kompozycji dopełnia czerwona, klimatyczna cegiełka oraz czarny, matowy sufit.

W części kuchennej znajduje się oryginalny, włoski, tradycyjny piec pokryty powłoką miedzianą. Za piecem na ścianie położone są płytki o wzorze orientalnej mozaiki. Frontowa zabudowa baru wykonana została z drewnianych lamelek. Blat baru pokryty jest trwałym, praktycznym granitem z żyłkami.

Wnętrza restauracji są bardzo nastrojowe. Oryginalnym dodatkiem są neony, które umieszczone zostały na ścianach od strony sali restauracyjnej, a także od strony kawiarnianej.